JURISTKLUBBEN
CODEX r.f.

User login

Klubbens funktionärer

Klubbhöfvdingar

Claes-Håkan Backström, Erik Rosin, Lena Björkholm och Mikaela Kranck

Värdinnor

Anna Hernberg, Jennika Sucksdorff, Josefine Jahnsson och Teresa Lindgren

Bibliotekarier

Fanny Lassila, Ines Anthoni och Karin Cederlöf

Årsfestmarskalkar

Alexandra Ståhlberg, Emmi Haataja och Sofia Björkqvist

Rättshjälpsansvarig

Ines Anthoni

Studienämnden

Alexander Holst, Ann-Marie Dahlström, Anita Westerholm, Claes-Håkan Backström, Elin Jungar, Emanuel Eriksson, Erik Rosin, Evalena Böling, Fanny Wilhelmsson, Fanny Granbohm, Laura Jaarola, Jennika Sucksdorff, Jill Winter, Karin Cederlöf, Mikaela Kranck, Milla Löthman, Peter Torikka, Rita Härmälä, Sofia Ahlström och Sophie Hoven

Utrikesutskottet

Anna Hernberg, Claes-Håkan Backström, Ella Partia, Erik Rosin, Jannika Gammals, Jennika Sucksdorff, Josefine Jahnsson, Lena Björkholm, Mikaela Kranck, Saara Mantere, Miranda Höykinpuro, Sophie Hoven och Teresa Lindgren

Rekryteringsutskottet

Alexandra Ståhlberg, Anna Hernberg, Annika Lindfors, Anton Helanterä, Linda Björkenheim, Sofia Björkqvist, Celinda Nordlund, Charlotta Horsma, Claes-Håkan Backström, Ella Partia, Emmi Haataja, Erik Rosin, Elias Vartio, Fanny Wilhelmsson, Hanna Lindberg, Heidi Lindgren, Ines Anthoni, Isabella Jensen, Jannika Gammals, Jennika Sucksdorff, Jill Winter, Jonna Johansson, Josefine Jahnsson, Fredrik Lassas, Lena Björkholm, Josephine Mattsson, Mikaela Kranck, Milla Löthman, Pernilla Rönnberg, Roosa Junttonen, Sofia Ahlström, Sonja Aaltomaa, Sophie Hoven, Sophie Suvanto, Teresa Lindgren och Tomas Munck

Programutskottet

Alexandra Ståhlberg, Anita Westerholm, Anna Hernberg, Annika Lindfors, Linda Björkenheim, Sofia Björkqvist, Celinda Nordlund, Charlotta Horsma, Claes-Håkan Backström, Ella Partia, Erik Rosin, Elias Vartio, Fanny Lassila, Fanny Wilhelmsson, Fanny Granbohm, Heidi Lindgren, Ines Anthoni, Jennika Sucksdorff, Josefine Jahnsson, Karin Cederlöf, Fredrik Lassas, Lena Björkholm, Josephine Mattsson, Mikaela Kranck, Pernilla Rönnberg, Saara Mantere, Teresa Lindgren och Tomas Munck

Ekonomieutskottet

Alexander Holst, Alexandra Ståhlberg, Anton Backman, Anton Helanterä, Charlotta Horsma, Claes-Håkan Backström, Emmi Haataja, Erik Rosin, Henri Hyvärinen, Jennika Sucksdorff, Fredrik Lassas och Tomas Munck

Årsfestkommittén

Alexander Nybonn, Anna Nyberg, Evalena Böling, Freja Väyrynen, Isabella Jensen, Laura Jaarola, Ninni Pulliainen, Nea Piha och Sophie Suvanto, Susanne Nybergh

Redaktionen

Linda Björkenheim, Fanny Lassila, Fanny Wilhelmsson, Isabella Jensen, Jonna Johansson, Josefine Jahnsson, Saara Mantere och Miranda Höykinpuro

Rättshjälpsutskottet

Anna Nyberg, Celinda Nordlund, Elias Vartio, Emma Borg, Fanny Lassila, Hanna Lindberg, Heidi Gran, Helena Gunst, Ines Anthoni, Jenny Bergholm, Joachim Wik, Jonna Johansson, Laura Lammassaari, Mimosa Korkman, Miranda Höykinpuro, Peter Torikka, Sofia Ahlström, Sophie Suvanto, Susanne Nybergh och Trude Gabrielsson

Propellerutskottet

Alexander Holst, Anna Nyberg, Eino Rautanen, Jonathan Westerlund och Laura Lammassaari

Motionsdirektriser

 Linda Björkenheim, Pia Levin och Sonja Aaltomaa

Sångledare

Isabella Jensen och Sophie Hoven 

Viceintendent

Eino Rautanen och Karin Cederlöf (biträdande viceintendent)

Seminariechef

Jonna Johansson och Michelle Gripenberg

Spader A

Janne Helaskoski

M&M ansvariga

Anita Westerholm och Anna Nyberg

Datanörd

Alexander Holst

Director musices

Claes-Håkan Backström

Verksamhetsgranskare

Emma Grönroos och Niclas Löfstedt

Verksamhetsgranskarnas ersättare

Niklas Suni och Sara Soini

Förvaltningskommittén

Rita Härmälä, Alex Antikainen, Rickard Wanamo, Marcus Möller och Wilhelm Lindholm

Debattklubbsansvariga

Anita Westerholm, Celinda Nordlund och Elias Vartio

Grefve

Eino Rautanen

Julgran

Tomas Munck

Lucia

Alex Antikainen

Tärnor

Anton Backman

Stjärtgossar

Anita Westerholm, Anna Nyberg, Celinda Nordlund, Jonna Johansson, Karin Cederlöf, Miranda Höykinpuro och Rita Härmälä

Julbock

Eino Rautanen